Centrum Kultury Jidysz - zapisy

Centrum Kultury Jidysz rozpoczyna zapisy na lektoraty języka jidysz w semestrze zimowym 2014/2015 w Warszawie. Na Państwa formularze czekają do końca września. O przyjęciu do grupy decyduje kolejność zgłoszeń. Kursy rozpoczynają się w październiku. O dokładnym terminie rozpoczęcia zajęć zostaną Państwo poinformowani w późniejszym terminie.

Kursy języka jidysz prowadzone są na trzech poziomach zaawansowania w Warszawie i  w Łodzi. Co roku można zapisać się do grupy początkującej lub kontynuować naukę na wyższym poziomie. Studenci pracują na materiałach przygotowanych przez lektorki. Znajomość jidysz można również pogłębiać na intensywnym letnim kursie letnim. Wszystkie chętne osoby, proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres: jidysz@shalom.org.pl ze wskazaniem poziomu, na który chcą się Państwo zapisać.

Terminy lektoratów:

Warszawa

Grupa 0 - czwartek godz. 17.00 (prowadzenie: Martyna Steckiewicz)
Grupa 1 - czwartek godz. 18.30 (prowadzenie: Ania Szyba)
Grupa 2 - wtorek godz. 18.30 (prowadzenie: dr Karolina Szymaniak) - kurs na poziomie zaawansowanym pt. Kulturowa historia żydowskiej Warszawy. Zajęcia przeznaczone są dla osób, które ukończyły przynajmniej 4-5 semestrów nieintensywnej nauki języka. Obejmują one lekturę tekstów literackich z elementami gramatyki.