Słonie nocą...


serdecznie zapraszamy na spotkanie z redaktorkami Cwiszn, Żydowskiego kwartalnika o literaturze i sztuce
O współczesnej kulturze jidysz i jej twórcach, o polsko-żydowskich pograniczach, ale też o rozmowach w autobusach, sąsiedzkich sporach na dachach i śliwkach w Jerozolimie.
I, oczywiście, o słoniach nocą.


prowadzenie: Jarosław Borowiec
22 listopada, godzina 18.00
Centrum Kultury Zamek, ul. Św. Marcin 80/82


W spotkaniu wezmą udział:
Barbara Klicka – poetka, wielbicielka literatury zwanej dla pewności piękną. Prezeska Fundacji 100 szt. Jej teksty publikowane były m.in. w „Studium”, „Kursywie”, „LiteRacjach”, „Arkadii”. Zdarzało jej się także bywać  recenzentką, scenarzystką i animatorką szeroko rozumianego życia kulturalnego. Zamieszkująca miasto stołeczne.
Anna Szyba – absolwentka kulturoznawstwa, współpracowniczka Anki Grupińskiej w projektach „Świadek Żydowskiego Stulecia” oraz „Zapisywanie Żydowskiego Świata w Polsce”. Trenerka Forum Dialogu Między Narodami, współpracowniczka Muzeum Historii Żydów Polskich. Współtworzy Centrum Kultury Jidysz Fundacji Shalom. Mieszka w Warszawie.
Karolina Szymaniak – literaturoznawczyni, tłumaczka, lektorka języka jidysz, redaktorka naczelna „Cwiszn”. Autorka książki poświęconej estetyce Debory Vogel (2006). Redaktorka dwujęzycznej antologii Warszawska awangarda jidysz (2005). Obecnie redaguje dwujęzyczną antologię poezji kobiet. Mieszka w Krakowie na Półwsiu Zwierzynieckim. Smaży powidła z cynamonem i inne smaczne konfitury.
Jarosław Borowiec – doktorant w Zakładzie Semiotyki Literatury UAM w Poznaniu. Autor książek Zadura. Ścieżka wiersza (2008) i szare światło. rozmowy z Krystyną Miłobędzką i Andrzejem Falkiewiczem (2009). Rozmowy o literaturze i teksty na temat współczesnej poezji polskiej publikował głównie na łamach „Tygodnika Powszechnego”. Redaktor w krakowskim wydawnictwie „Austeria”. Mieszka w Poznaniu.
więcej informacji na www.cwiszn.pl oraz www.zamek.poznan.pl